UA-149510252-1
top of page

קצת עלי...

35804812_10215763955948406_3283100368594

שלום שמי דגנית, לא יאומן אבל חצי חיים כבר מאחורי!

עד כה הספקתי לא מעט אבל עדיין עם תחושה שלא מספיק.. 

'להיות בתנועה מתמדת' זאת למעשה האימרה הפנימית שלי, וממש רגע לפני שמתייבשים או נרדמים...

 

עיסוקי העיקרי בתחום המערכות מידע התחיל קצת לפני שנת 2000. וואהו כבר עברו כמעט 20 שנה..... עבדתי בחברות הייטק מובילות  בינהן IBM ו- COMVERSE וגם בחברות פרטיות כמנהלת צוות IT ובעיקר בניהול פרויקטים.

בשנים האחרונות מצאתי את עצמי מתענגת דווקא במגזר הציבורי המסורבל והבירוקרטי, שם הרגשתי את תרומתי רבה יותר בפישוט תהליכים מורכבים לניהול ידע ונגישות דיגיטלית.

הקמתי מעל 20 אתרים אינפורמטיביים עבור המגמות הטכנולוגיות של מינהל מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך ועבור מסר, המרכז הארצי לסימולציה רפואית בתל השומר, שיבא להם גם הקמתי מערכת למידה מרחוק מבוססת מודל

על הקמת אתרים ומדיה חברתית ניתן לקרוא באתר שלי דגנים דיגיטליים. עד כאן עובדות יבשות ומשעממות!

לפני כשלוש שנים חזרה אלי לפתע הכתיבה... כילדה הייתי מרבה לכתוב ליומן אישי, לכתוב שירים ולפרוק רגשות מעורפלים. הכתיבה עזרה לי לסדר את המחשבות לראות את התמונה ברורה יותר.

עניין אותי במיוחד להבין מה קורה בין השורות, לצפות ולנתח, מה אנשים אומרים ולמה הם בעצם מתכוונים,  למה עושים כך ולא אחרת, מה מניע אותם ובסופו של דבר האם הם מודעים לכך.

עסקתי בצפיה Observation ובניתוח הדברים ובקיצור הרבה חפירות 'ארכיאולוגיות' לעצמי וגם לאחרים בכדי להביא את עצמינו לגרעין המזוקק של עצמנו.

 

ילדים תמיד העסיקו אותי. הרגישות שלי אליהם הייתה תמיד גבוהה מהרגיל. היה לי קל יותר להתחבר לעולם הילדים מאשר לעולם המבוגרים, יותר כיף שם, יותר תמים, יותר מזוקק.

התחלתי לאסוף תובנות שהגעתי אליהם במהלך חיי אותם הבעתי ב-בלוג השירה שלי ומשם המשכתי לכתיבת סיפורים (ראשית דווקא למבוגרים).

עד שבפסח 2018 'נפל' עלי הייעוד משום מקום ובאופן מפתיע: לכתוב ספרי ילדים ולא סתם ספרי ילדים, עלי כילדה שמחה, סקרנית, כשרונית, אמיצה וחולמנית שהשתעשעה בעיקר עם הדמיון הפורה שלה...

רק שלילדה הזו החלפתי את השם וקראתי לה ד-נ-י-ה !

דניה מביאה עמה בכל סיפור תובנות יישומיות חשובות לחיים בתמימות ובנועם, גם לילדים וגם להורים. 

בקרוב...

ספרים נוספים על דניה

חלומותיה של דניה

דניה ילדה סקרנית וחולמנית. בדמיון יכולה היא לצבוע את עולמה בשלל צבעים ואיש אינו מתערב לה בדברים.

יום אחד דניה תהתה האם המציאות יכולה לגבור על דמיונה? 

המסר מאחורי הסיפור!

לעולם אל תוותרו על עולם הדימיון כי הוא השומר עליכם בזמנים קשים והוא המעורר. 

דניה אוהבת לשחק לבדה

דניה היא ילדה סקרנית, כשרונית וחולמנית אשר אוהבת לשחק בעיקר לבדה ולשוטט בדמיונה. יום אחד היא תוהה האם היא צריכה לוותר על הלבד לטובת  חבריה לגן ומתייעצת על כך עם בובותיה.

המסר מאחורי הסיפור!

ישנם ילדים שנולדו יותר אינדבדואליסטים. חשוב לנו כהורים וכחברה לא לתת להם להרגיש רע עם כך כי לרוב הם מפתחים עולם עשיר משלהם על כך קשה להם לוותר. אין הדבר ממחיש תמיד בעיית תקשורת עם ילדים אחרים. ככל שהילד ירגיש בנוח עם עצמו יוכל גם לחסן את עצמו בהתמודדות עצמית, חשיבה עצמית, מקורית ויצירתית ולא יפתח נבואה מגשימה שהוא לבד כי אינו יודע להסתדר עם אחרים...

ללא רגשות אשם אלו יוכל עדיין להשאיר ערוץ פתוח לעולם החיצוני וליצור חברויות.

bottom of page